Usługi

Transport intermodalny

transport intermodalny, kombinowany ATC Cargo Polska
transport intermodalny, kombinowany ATC Cargo Polska

Jeżeli poszukujesz sposobu na obniżenie kosztów transportu w swojej firmie, transport intermodalny, znany również jako transport kombinowany, może być doskonałym rozwiązaniem. Spedycja intermodalna łączy w sobie kilka rodzajów transportu - na przykład, lotniczy z kolejowym czy fracht morski z transportem samochodowym. Intermodalny przewóz to synonim skutecznego transportu towarów w XXI wieku!

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce oferującą transport kombinowany. Przewozy intermodalne w Europie są jednak bardzo popularne, co chyba nikogo nie dziwi, biorąc pod uwagę nie tylko znaczną oszczędność kosztów, lecz także oszczędność czasu (definicja transportu intermodalnego zakłada, że znacznie skraca on czas dostaw), jak również możliwość przewiezienia większej partii towaru za jednym razem.

Co to jest transport intermodalny?

Transport intermodalny definiowany jest także transportem kombinowanym - to obecnie najprężniej rozwijająca się gałąź transportu w Polsce. Transport intermodalny definiuje się jako wykorzystanie kilku różnych sposobów transportu (np. połączenia transportu kolejowego z samochodowym) przy jednoczesnym wykorzystaniu tylko jednej jednostki ładunkowej, np. kontenera.

Transport kombinowany w Polsce

Firma logistyczna ATC Cargo S.A. oferuje najlepsze rozwiązania intermodalne w Polsce z wykorzystaniem transportu kolejowego na dłuższym odcinku łańcucha dostaw oraz transportu drogowego jedynie na krótkim, ostatnim etapie dostawy do drzwi klienta.

Transport intermodalny (kombinowany) gwarantuje:

  •  obniżenie globalnego kosztu procesu transportowego 
  • zapewnienie szybkiego i terminowego dostarczenia ładunku
  •  zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru
  •  zwiększenie możliwości jednorazowego przewozu większej partii ładunku
  •  troskę o środkowisko naturalne.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami:

Obsługa transportu intermodalnego

Obsługa transportu intermodalnego